Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

przez | 13 marca 2015

indeks1

Przez co nie masz ochoty na seks?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co trudności ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na zbyt niskie libido lub nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeśli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być wywołany bardzo różnorodnymi czynnikami, które obejmują zarówno problemy fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to w większości wypadków alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub efekty uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm i kłopoty w związku. Niskie potencja libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większość mężczyzn przeżywa stres za sprawą trudów zawodowych lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm człowieka ma genetyczną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. W tym celu wytwarza hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają pobudzać go do działania. Ciężko jednakże po otrzymaniu reprymendy od kierownika zacząć z nim bójkę lub brać nogi za pas, wskutek tego najczęściej tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, iż nasilona energia oraz napięcie nie znajdują ujścia. Jeśli przez długi czas trwasz w podobnej sytuacji nie mając szansy rozładować swojego stresu, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich tania kamagra jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.